Robert Winnicki o mediach publicznych

Prezes Ruchu Narodowego i poseł na Sejm RP, Robert Winnicki zabrał głos w sprawie ustawy o mediach publicznych, autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził on, że podpisana przez prezydenta ustawa nie zmieni zasad funkcjonowania mediów, i w dalszym ciągu będą one “rządowymi”. 

– Przez najbliższe pół roku, bo, dzięki staraniom naszego klubu, do ustawy wpisano klauzulę ograniczającą czas jej obowiązywania. Sytuacja, w której to Minister Skarbu wyznacza szefów największych mediów nie powinna mieć miejsca, o ile pluralistyczna demokracja ma być czymś więcej niż tylko sloganem. Traktujemy ją jako przejściową i zapowiadamy aktywny udział w tworzeniu ustawy docelowej, mającej wyłonić Media Narodowe – napisał na swoim facebookowym profilu Robert Winnicki. 

Dodał także, że kształt i styl działania mediów będzie zależał tylko i wyłącznie od PiSu. Winnicki wyraził nadzieję, że “czasy największych kłamstw, antypolonizmu i nazywania patriotyzmu “faszyzmem” w mediach publicznych dobiegają powoli końca”.