Robert Winnicki: PiS za przyjęciem 7 tys. imigrantów?

– PiS za przyjęciem 7 tys. imigrantów? – pyta na swoim profilu na Facebooku Robert Winnicki, relacjonując dyskusję jaka odbyła się dzisiaj na posiedzeniu sejmowej komisji ds. UE. Zachęcamy do zapoznania się z treścią całego komunikatu Prezesa Ruchu Narodowego. 

Dziś na posiedzeniu sejmowej komisji ds. UE odbyła się burzliwa dyskusja na temat naszej uchwały wzywającej rząd do odrzucenia narzuconej nam przez UE liczby imigrantów/uchodźców/terrorystów. Posłowie PO straszyli wyrzuceniem nas z UE (Trzaskowski) i porównywali polskich emigrantów w Europie do islamistów (Święcicki).

Posłowie PiSu wypowiadali się b.ostro i jednoznacznie przeciwko przyjmowaniu imigrantów a potem… w większości wstrzymali się od głosu w sprawie uchwały. Czego skutek jest taki, ze komisja, głosami PO, .N i PSL rekomenduje odrzucenie uchwały. Jedyna dobra wiadomość jest taka, że na forum Sejmu będę sprawozdawcą uchwały, a nie pos. Trzaskowski.

Natomiast jeśli PiS będzie na forum międzynarodowym stosował takie uniki jak na komisji, to bardzo źle to wróży sprawie obrony interesu narodowego.

Mam nadzieję, że opamiętają się na forum Sejmu.

Robert Winnicki