Robert Winnicki i pos. Jarosław Sachajko na debacie z Dolnośląską Izbą Rolniczą

Są posłowie, którzy objeżdżają w okręgu każdy festyn, dożynki i Barbórkę. Mnie na takich imprezach spotkacie raczej rzadko, bo wolę spotkania merytoryczne i robocze. Tak było i tym razem.

Polskie rolnictwo i wieś w najbliższych latach – pod hasłem takich debat gościł, w poniedziałek i wtorek na ziemi jeleniogórskiej, poseł Jarosław Sachajko. Zaprosiłem przewodniczącego sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi na debatę wraz z Dolnośląską Izbą Rolniczą.

Spotkaliśmy się na ponad czterogodzinnej dyskusji z Izbami, rolnikami, ARiMR i lokalnymi samorządowcami w pałacu w Łagowie. Debata była bardzo rzeczowa, m.in. ze względu na dobry poziom zadawanych pytań. Poruszyliśmy mnóstwo tematów: od wpływu CETA i otwarcia na produkcję z Ukrainy, przez kwestię dzierżaw, prawa łowieckiego, struktury gospodarstw rolnych, aż po temat skutecznego artykułowania rolniczych interesów na forum Sejmu. Przewodniczący Sachajko dużo notował i sądzę, że wiele uwag znajdzie wykorzystanie w pracach Komisji.

We wtorek udzielaliśmy wywiadów Telewizja Regionalna TVT, później zaś pokazałem pochodzącemu z Lubelszczyzny gościowi starówkę po drugiej stronie Nysy. Po południu zakończyliśmy nasze spotkania konferencją prasową w Jeleniej Górze.

Serdecznie dziękuję za poświęcenie czasu posłowi Sachajce, a za inicjatywę – szefowi lwóweckiej Izby Rolniczej panu Mieczysławowi Środzie oraz izbie zgorzeleckiej. Obiecuję, że to pierwsze, ale nie ostatnie tego typu spotkanie w sprawach rolniczych.