Robert Winnicki: Rok sprawowania funkcji RPO przez Adama Bodnara zdecydowanie wystarczy

– Obecny Rzecznik Praw Obywatelskich, pan Adam Bodnar, to osoba o skrajnie lewicowych poglądach, które stoją w opozycji do zdecydowanej większości polskiego społeczeństwa, które RPO ma reprezentować. Fakt, że taka osoba została powołana na to stanowisko jest swoistym skandalem, kuriozum. Natomiast jest jeszcze druga rzecz – Rzecznik Praw Obywatelskich ślubował bezstronność, niestety Adam Bodnar takiej bezstronności absolutnie nie zachowuje – mówił w Telewizji Republika prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki.

Przewodniczący RN podkreślił, że odwołanie Bodnara z funkcji jest możliwe. – Gdyby za tym odwołaniem zagłosowali na przykład wszyscy posłowie wybrani z list PiS i z list Kukiza to mamy potrzebne 3/5 głosów, bo to jest dokładnie 276 posłów. To jest do zrobienia. Byli też posłowie PSLu, którzy nie głosowali za Bodnarem. Kilku posłów Platformy także się wstrzymało, bo to jest skrajny lewak.

Rok, przez który Adam Bodnar sprawuje na funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich już wystarczy. Zwłaszcza, że sprzeniewierza się konstytucyjnej definicji małżeństwa, stara się ją podważyć, ingeruje ideologicznie w wolność gospodarowania, wolność sumienia, łamie ślubowanie. Są podstawy prawne do tego, są także powody zdroworozsądkowe, żeby jak najszybciej Adama Bodnara ze stanowiska RPO odwołać – podsumował Robert Winnicki.

Do rozpoczęcia procedury odwoławczej RPO jest potrzebne 35 podpisów posłów pod stosownym wnioskiem.