Robert Winnicki spotkał się z merem Teheranu

Dziś, w środę 21 lutego, odbyło się bardzo dobre i owocne spotkanie Roberta Winnickiego z merem Teheranu, panem Mohammadem Alim Najafim, który przebywa z krótką wizytą w Warszawie. Teheran z 13 mln. mieszkańców jest największą metropolią Bliskiego Wschodu, a jego mer – jedną z ważniejszych postaci irańskiej polityki.

Ruch Narodowy stawia na wielowektorową politykę zagraniczną. Balans między mocarstwami – zwłaszcza między USA a Chinami, a także lewarowanie pozycji gospodarczej i politycznej poprzez relacje ze wschodzącymi potęgami Azji, obu Ameryk, Afryki. Tak, by nikt nie mógł Polski szantażować.

Tym bardziej jest to istotne wobec nowej fali izraelskiej czy szerzej – żydowskiej agresji politycznej i dyplomatycznej przeciwko Polsce, która zyskuje szeroki rezonans w USA.

Tymczasem kolejne rządy, a zwłaszcza rząd PiS, uzależniają nas całkowicie jednostronnie od Waszyngtonu, co likwiduje nasze pole manewru geopolitycznego. A co za tym idzie – realną suwerenność naszego państwa.

PO to przeszłość, PiS teraźniejszość. Przyszłość należy do #RuchNarodowy. Już dziś budujemy relacje z Irańczykami, którzy zmierzają po status regionalnego mocarstwa na Bliskim Wschodzie.

Którzy są do Polski tradycyjnie życzliwi, chcą intensywnej wymiany gospodarczej (a to nie tylko ropa i gaz, ale kompletna, dynamiczna gospodarka i rynek 80 mln. konsumentów) oraz współpracy politycznej.

Nie chcą nas szkalować i wymuszać roszczenia majątkowe jak Izrael czy szczepić nad Wisłą radykalny islam jak Arabia Saudyjska.