Robert Winnicki: Stal hartuje się w ogniu

10246576_761256230585650_5079405891477973775_n

–  Obecnie trwa zbiórka podpisów pod listami komitetu Kukiz’15. Nie ma na nich tylko i wyłącznie narodowców czy nawet ludzi szeroko pojętej prawicy. Ale ludzie w najgłębszym tego słowa znaczeniu prawi stanowią zdecydowaną większość liderów list, jak i dalszych miejsc. Dlatego warto tę inicjatywę poprzeć, pomimo faktu, że przeżywa ona wiele, również wewnętrznych, trudności – skomentował ostatnie zawirowania wewnątrz KWW KUKIZ’15 Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki. 

Robert Winnicki: W polityce często jest jak na froncie – ani przyjemnie, ani wygodnie, ani bezpiecznie. Koalicyjna sytuacja wyborcza, ze wszystkimi możliwymi mankamentami, jest zaś frontową i niełatwą do potęgi. Powoduje rozmaite dylematy, co do których każdy musi, ostatecznie, zdecydować samemu. W tym kontekście należy odczytywać dzisiejszą decyzję kol. Krzysztofa Bosaka, o rezygnacji ze startu w nadchodzących wyborach. Szanuję tę decyzję, natomiast jako lider ugrupowania muszę przede wszystkim dbać o to, by wytyczne, jakie przyjął Zarząd Główny 5. sierpnia i Rada Polityczna w ubiegłą sobotę, były realizowane możliwie, uwzględniając okoliczności, konsekwentnie.

Dla przypomnienia – uchwała Rady Politycznej sprzed kilku dni:https://ruchnarodowy.net/uchwala-rady-politycznej-ruchu-na…/

Obecnie trwa zbiórka podpisów pod listami komitetu Kukiz’15. Nie ma na nich tylko i wyłącznie narodowców czy nawet ludzi szeroko pojętej prawicy. Ale ludzie w najgłębszym tego słowa znaczeniu prawi stanowią zdecydowaną większość liderów list, jak i dalszych miejsc. Dlatego warto tę inicjatywę poprzeć, pomimo faktu, że przeżywa ona wiele, również wewnętrznych, trudności. Jestem głęboko przekonany, że, najdalej po 14 września, po rejestracji list, sytuacja się uspokoi i będziemy w stanie podjąć realną, konkretną kampanię wyborczą w pełnym tego słowa znaczeniu.

Wszystkich zatroskanych o Polskę, Ruch Narodowy i los środowisk antysystemowych proszę o powściągliwość, cierpliwość i wytrwałość, oraz o pomoc w zbiórce. Stal hartuje się w ogniu.