Robert Winnicki w Londynie: rozmowy ws. TTIP z brytyjskimi politykami, spotkanie z działaczami RN

– Brytyjczycy zorganizowali nam maraton przekonywania do TTIP. Robi to na delegacji posłów z Polski raczej małe wrażenie – kto miał być za – jest za, kto miał wątpliwości – ten je ma, a kto był przeciw (czyli ja) – jest przeciw. Przy okazji dowiadujemy się jednak ciekawych informacji – pisał na swoim facebookowym profilu prezes RN, poseł Robert Winnicki.

W sobotę 5 marca zakończyła się dwudniowa wizyta członków podkomisji ds. TTIP w Londynie. Prezes RN i inni parlamentarzyści wchodzący w jej skład odbyli szereg spotkań dotyczących umowy handlowej UE-USA.

Jak relacjonował Robert Winnicki, posłowie rozmawiali o kontrowersyjnej umowie m.in. z dyrektorem ds. europejskich Vijay’em Rangarajanem (MSZ), dyrektorem ds. międzynarodowych Chrisem Bartonem z Departamentu Biznesu i Innowacji, przedstawicielami biznesu zrzeszonymi w Federacji ds. Małych Przedsiębiorstw, a także z członkami brytyjskiego odpowiednika komisji – Grupy Parlamentarnej ds. TTIP.

– Wizyta w brytyjskim odpowiedniku polskiego ministerstwa Rozwoju, wypytywałem urzędników o niuanse związane z negocjacjami TTIP. Wieczorem – kilka godzin spędzonych w doborowym towarzystwie działaczy Ruchu Narodowego i czytelników Polski Niepodległej. Dużo owocnych rozmów i wielki potencjał środowiska narodowego na Wyspach – podsumował prezes Ruchu Narodowego, poseł Winnicki.

Wizyta podkomisji stałej ds. TTIP w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się 3 marca, trwała dwa dni.