Robert Winnicki z wizytą w Ambasadzie Syrii

Prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki odbył spotkanie z  dr Idrysem Mayya, pełniącym obowiązki ambasadora Syrii w Polsce. Rozmowa dotyczyła m.in. możliwej współpracy oraz aktywności parlamentarnej posłów Ruchu Narodowego.

Syryjska Republika Arabska, suwerenne państwo, które przez lata było jednym z najbardziej stabilnych i bezpiecznych dla chrześcijan na Bliskim Wschodzie, jest od kilku lat przedmiotem agresji sił globalistycznych oraz islamistów spod znaku ISIS. Efektem wojny wypowiedzianej Syrii są m.in. kolejne fale uchodźców, które docierają do Europy wśród mas imigrantów z innych krajów.

– Zapewniłem ambasadora o zrozumieniu dla sytuacji jego kraju. Rozmawialiśmy na temat możliwej współpracy w naświetlaniu tego, co tak naprawdę dzieje się w Syrii. Przedstawiłem również treść interpelacji dotyczącej, zapowiadanego przez rząd RP, zaangażowania Polski w konflikt na terytorium Syrii. Spotkanie oceniam jako dobry początek intensywnych kontaktów i budowania rzeczywistego partnerstwa – stwierdził na swym facebookowym profilu Robert Winnicki.