Robert Winnicki: Szanujmy suwerenność innych państw!

– Od kilku dni jesteśmy atakowani informacjami, często ze sobą sprzecznymi, a związanymi z potencjalnym udziałem Polski w konflikcie syryjskim. Można odnieść wrażenie, że w obozie rządzącym panuje pewien chaos informacyjny. Faktem jest, że mamy coraz więcej sygnałów świadczących o tym, że Polska planuje włączyć się w konflikt syryjski – zauważył na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie prezes RN – Robert Winnicki.

– Angażowanie Polski w konflikt syryjski uważam za skrajną nieodpowiedzialność – stanowczo podkreślił poseł klubu Kukiz ’15. – Jeśli porównywać sytuację globalną do tej sprzed I wojny światowej, to Syria ma potencjał, aby być nowym Sarajewem, a Bliski Wschód – Bałkanami początku XXI wieku. Prezes Ruchu Narodowego przypomniał, że – Polska wygrała tamtą wojnę dla siebie tylko dlatego, że nie była to “nasza wojna”, tylko starcie między ówczesnymi mocarstwami.

Robert Winnicki zapowiedział także wystosowanie interpelacji do ministra spraw zagranicznych, w której pojawią się pytania:
– Czy zgodę na ewentualnie przebywanie polskich sił zbrojnych na  swoim międzynarodowo uznawanym terytorium wyraziły legalne władze Syryjskiej Republiki Arabskiej oraz Republiki Iraku?
– Czy władze tych państw zwracały się do Polski z prośbą o wsparcie w tym zakresie?
Pełny zapis dzisiejszej konferencji [VIDEO]