Ruch Narodowy pozywa Gazetę Wyborczą

Polską tradycję narodową i patriotyczną próbują w ten sposób zakłamywać, fałszować i opluwać. Skończył się ich czas. I chciałbym to powiedzieć wszystkim hienom roku, takim jaką jest pan redaktor Czuchnowski – stwierdził podczas pierwszej sejmowej konferencji prasowej Ruchu Narodowego, Prezes, Robert Winnicki. 

Dziś o godzinie 11.00 w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja prasowa Ruchu Narodowego, dotycząca artykułu zamieszczonego 29 października w Gazecie Wyborczej, w którym nowo wybrani posłowie RN zostali nazwani “spadkobiercami tradycji faszystowskiej i brunatnych koszul”.

– W imieniu wszystkich ludzi, którzy tworzą Ruch Narodowy, jasno deklaruję, że nie będzie zgody na taką narrację, że nie zgodzimy się, by nas, kontynuatorów tradycji Narodowych Sił Zbrojnych, Żołnierzy Wyklętych i Powstańców Warszawskich w taki sposób portretować i określać – stwierdził Robert Winnicki.

Zapowiedziany został także pozew przeciwko gazecie oraz autorowi artykułu. – Będziemy żądali 100 tysięcy złotych na rzecz Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych – dodał Winnicki.