Ruch Narodowy składa zawiadomienie do CBA ws. niemieckiej firmy utylizacyjnej

Prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki w środę złożył zawiadomienie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego na działanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w związku z pozytywną decyzją o przejęciu przez niemiecką firmę Saria trzech polskich spółek zajmujących się utylizacją odpadów.

– W wyniku tej operacji w rękach jednej spółki o kapitale zagranicznym znajdzie się około 50 procent polskiego rynku utylizacyjnego – stwierdził podczas konferencji prasowej poseł Robert Winnicki.

Zdaniem prezesa Ruchu Narodowego decyzja UOKiK doprowadzi do monopolizacji części rynku utylizacyjnego w Polsce.

Prezes RN zwraca uwagę, że sprawa może mieć drugie dno. Istnieje ścisła korelację między branżą utylizacyjną i futerkową. Jego zdaniem likwidacja hodowli zwierząt futerkowych doprowadzi do uzyskania pozycji monopolisty przez niemieckie firmy zajmujące się utylizacją.

– Zbieżność ustawy likwidującej branżę futerkową i decyzja UOKiK nie jest przypadkowa. Likwidacja hodowli na futra oznaczać będzie konieczność utylizacji. Czyli za to, za co dziś drobiarze i przetwórcy ryb dostają pieniądze, czysty zysk –dodał Robert Winnicki.

– W powyższym kontekście pojawia się pytanie, czy  tzw. organizacje ekologiczne zmierzające do likwidacji dochodowej i prężnie rozwijającej się hodowli zwierząt futerkowych działają w imię ideologii, czy może robią to na zlecenie kapitału zagranicznego? – pytał prezes Ruchu Narodowego.

 

Nagranie z konferencji prasowej można obejrzeć tutaj.