Ruch Narodowy w obronie polskich handlowców

Podatek handlowy zaprezentowany przez rząd jest w naszej ocenie gniotem legislacyjnym. Nie dziwimy się więc dzisiejszej manifestacji, a wręcz wyrażamy solidarnosć z polskimi handlowcami, którzy w ten sposób reagują na tak źle przygotowaną ustawę  – zaznaczył na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie prezes RN – Robert Winnicki.

Prawnik i członek Rady Politycznej Ruchu Narodowego – Oskar Kochman odniósł się do konkretnych słabości ustawy autorstwa partii rządzącej i zagrożeń, jakie niesie ona dla rodzimego handlu.
– W projekcie ustawy mamy do czynienia z wieloma lukami prawnymi, które pozwolą na omijanie prawa przez duże sieci handlowe – zaznaczył.

Swoją krytyczną opinię o przygotowanym projekcie ustawy zaprezentował także wiceprezes Ruchu Narodowego – Krzysztof Bosak. – Trudno się dziwić, że przedstawiciele polskiego handlu protestują pod Sejmem w sytuacji, kiedy pierwotnie mówiono o podatku od handlu wielkopowierzchniowego, tymczasem okazało się, że mamy do czynienia z podatkiem obrotowym. Dotknie on głównie polski handel, który dotychczas skutecznie konkurował z zagraniczną konkurencją, organizując się w sieci franczyzowe – podkreślił.
– Jednoznacznie chcemy wezwać ministra finansów, by wycofał się z tych pomysłów i albo powrócił do pierwotnych założeń, albo rozpoczął poważne konsultacje z przedstawicielami polskiego handlu, a nie z reprezentantami dużych zagranicznych sieci – zaapelował wiceprezes Ruchu Narodowego, po czym dołączył do protestujących pod Sejmem handlowców.

Pełny zapis dzisiejszej konferencji