Rząd odbiera Polakom z zagranicy prawa wyborcze!

Kandydat Konfederacji na prezydenta wrócił już do Warszawy. Nie ma jednak mowy o nawet najmniejszym odpoczynku. Dzisiaj, 25 czerwca, Krzysztof Bosak i Konfederacja zorganizowali w Warszawie konferencję prasową.

Po powrocie z Torunia nie było żadnego dnia odpoczynku, a kolejny dzień kampanijnej pracy. 25 czerwca, przedostatni dzień kampanii wyborczej, był pełen atrakcji. Najważniejszym punktem była oczywiście kolejna merytoryczna konferencja prasowa. Wziął w niej udział także inny poseł Konfederacji i Ruchu Narodowego, Michał Urbaniak. “Rząd odbiera Polakom z zagranicy prawa wyborcze!”. Temat właściwie był już poruszany podczas objazdu po kraju, ale konieczny był dobitny i aktualny głos w tej sprawie w stolicy. Chodzi oczywiście o “chaos przy organizacji wyborów prezydenckich poza granicami Polski”.

“Rządzący PiS przekonywał nas, że jest gotowy zorganizować wybory prezydenckie w formule w stu procentach korespondencyjnej dla wszystkich obywateli w całym kraju”. Rzeczywistość zweryfikowała te typowe dla obecnego rządu propagandowe przechwałki, a problem stanowi już porządna organizacja głosowania dla Polonii. W tych wyborach chce wziąć udział aż 380 tysięcy Polaków, w tym ponad 100 tysięcy w samej tylko Anglii. “Nawet dla tej niewielkiej, liczącej kilkaset tysięcy grupy obywateli, pozostających poza granicami, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu, PiS nie jest w stanie prawidłowo zorganizować wyborów” – zaznaczał. Wielu Polaków, którzy zgłosili się do głosowania, ma wiele problemów, by spełnić swój “obywatelski obowiązek”. Krzysztof Bosak przedstawiał szczegóły tej sytuacji. “Wzywam rząd do pilnego działania w tej sprawie!”.

Wiceprezes Ruchu Narodowego przeczytał kilka wiadomości od Polaków z zagranicy, którzy odnosili się do tej sytuacji. Wyrażał też zawód, że prezydent Andrzej Duda pojechał do USA, zamiast zająć się pomocą dla Polaków, którzy chcą zagłosować za granicą. Poseł RN Michał Urbaniak mówił: “Zgłosił się również do mnie jeden z wyborców z jednego z krajów europejskich, prosząc o interwencję w ambasadzie RP w tym kraju, ponieważ pakiet wyborczy jeszcze do niego nie dotarł”. Michał Urbaniak postarał się pomóc. “Ambasada sama stwierdziła, że terminy, które zostały jej narzucone i których musi się trzymać, są nierealne” – podkreślał tę kuriozalną sytuację Michał Urbaniak. Po odpowiedziach na pytania dziennikarzy, Krzysztof Bosak i politycy Konfederacji odbyli kampanijny spacer po mieście, podczas którego rozmawiano z wyborcami, robiono zdjęcia. Świetna atmosfera kampanii!