Sylwester Chruszcz odwiedził Kołobrzeg

W czwartek, 21 stycznia 2016 roku poseł Sylwester Chruszcz odwiedził Kołobrzeg. Jest to pierwsze miasto odwiedzone przez posła Ruchu Narodowego w nowym roku w okręgu wyborczym nr 40 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem wizyty parlamentarzysty było zasięgnięcie opinii wśród lokalnej społeczności i władz samorządowych w sprawach istotnych dla miejscowości. Przed spotkaniami z samorządowcami tegoż dnia, w południe na dziedzińcu ratusza przeprowadzona została konferencja prasowa Sylwestra Chruszcza. Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego zabrał głos w sprawie lokalnego armatora – Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Sprzeciwia się sprzedaży firmy w ręce obcego kapitału i jest przeciwny prywatyzacji spółki. Poseł Chruszcz poruszył również kwestię imigrantów napływających do Europy. Nie chce, aby dantejskie sceny, które mają obecnie miejsce w wielu krajach Unii Europejskiej, przeniosły się do naszego kraju. Obawia się, że Kołobrzeg w przypadku napływu imigrantów może stać się punktem, z którego będą wyruszać do Skandynawii.

Po owocnych spotkaniach z działaczami samorządowymi nadszedł czas na spotkanie otwarte z posłem Ruchu Narodowego w sali konferencyjnej hotelu „Centrum”. W czasie swojego wystąpienia główny gość poruszył tematy spraw bieżących ważnych dla państwa, historii Ruchu Narodowego, obecnej sytuacji w kraju wobec imigrantów oraz dzisiejszy cel wizyty w mieście uznawanym za Perłę Bałtyku. Po wystąpieniu był czas na zadawanie pytań, których nie brakowało. Po udzieleniu odpowiedzi na wszystkie pytania spotkanie zostało zakończone.

Ruch Narodowy – Zachodniopomorskie