W Gdańsku o silną Marynarkę Wojenną. Krzysztof Bosak na Pomorzu

Krzysztof Bosak, kandydat na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Konfederacji, wrócił do objazdu po Polsce. W ten weekend jest na Pomorzu. Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa ws. Marynarki Wojennej.

Krzysztof Bosak dzisiaj, tj. 29 maja, zawitał do Gdańska. Odbyła się tam konferencja prasowa ws. Marynarki Wojennej. Konferencję prasową rozpoczął poseł-gospodarz z Ruchu Narodowego, kol. Michał Urbaniak. “Aktualnie Krzysztof Bosak zaczął objazd Polski, wizyty u innych posłów. Także po to, żeby zobaczyć co faktycznie dzieje się w Polsce, pozmawiać z wyborcami, porozmawiać także z lokalnymi mediami” – mówił Michał Urbaniak. Następnie głos zabrał wiceprezes Ruchu Narodowego, Krzysztof Bosak. “To pierwszy wyjazd poza Warszawę od momentu, kiedy zaczęła się nieszczęsna kwarantanna”.

“Jesteśmy dzisiaj w Gdańsku po to, żeby przypomnieć o tym, że Polska zasługuje na sprawną, dobrą, prawidłowo wyposażoną Marynarkę Wojenną” – mówił. “Sto lat temu miały miejsce zaślubiny Polski z morzem. Generał Józef Haller, narodowiec, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej, dokonał tej ceremonii. Dziś przypominamy o tym fakcie. Dziś również zwracamy uwagę na fakt, że ustanowiony program modernizacji technicznej Sił Zbrojnych, program z 2017 roku, który przewidywał budowę ponad 30 jednostek, nie został zrealizowany nawet w 15%. Niestety to jest dramat”. Krzysztof Bosak apelował więc o polepszenie kondycji polskiej Marynarki Wojennej. “Wzywam rząd i prezydenta do działania w tym obszarze. (…) Powinniśmy dobrze wyposażyć Marynarkę Wojenną”. Zaapelował także o przywrócenie dowództwa do Gdyni.

“Polska, mając dostęp do morza (…) może uczestniczyć w polityce międzynarodowej, może wykorzystywać jednostki nie tylko do ochrony naszych wód, czyli nie tylko w basenie Morza Bałtyckiego, ale może normalnie uczestniczyć w polityce międzynarodowej. Mieliśmy takie przykłady w ostatnich latach: kwestia kryzysu imigracyjnego, pojawiających się napięć, problem piractwa, problemy przemytnicze. To wszystko są rzeczy, w których” polska Marynarka Wojenna może brać udział w polityce międzynarodowej, przekonywał Bosak. Zauważył jednak, że nie jest to możliwe przy obecnym stanie Marynarki Wojennej. “Apeluję o zmianę tej polityki. Marynarka Wojenna musi zostać odbudowana. Ta tematyka musi zostać wreszcie potraktowana poważnie”. Narodowcy jak zawsze popierają unowocześnienie Sił Zbrojnych RP.