W Łodzi przedstawiono Pakiet Polskiego Kierowcy

Kolejnym punktem, po Białymstoku, na kampanijnej trasie Krzysztofa Bosaka była Łódź. Dzisiaj podczas konferencji prasowej politycy Konfederacji zaprezentowali punkty Pakietu Polskiego Kierowcy.

Oprócz wiceprezesa Ruchu Narodowego, posła Krzysztofa Bosaka, który jest oczywiście kandydatem Konfederacji na prezydenta, w konferencji prasowej w Łodzi z ramienia Ruchu Narodowego wzięła też udział kol. Izabela Walczak. Głównym tematem konferencji była sytuacja kierowców. “Podatki rosną, opłaty rosną, ulice stają się coraz bardziej zatłoczone, komfort i bezpieczeństwo jazdy spada, pomimo ogromnych nakładów na inwestycje drogowe. W związku z tym chcemy zaproponować Pakiet Polskiego Kierowcy”. Krzysztof Bosak zacytował też słowa Jarosława Kaczyńskiego, który kiedyś krytykował wysokie opodatkowanie paliwa.

“Niestety, kiedy rządzi jego formacja, podatki tylko rosną”. Konfederacja chce podjąć realne działania, które mają pomóc polskim kierowcom. “Przedstawiamy Pakiet Polskiego Kierowcy. To pięć punktów (…). Pierwszy i najważniejszy dla zwykłych Polaków: zmniejszenie opodatkowania paliwa. Polacy nie zdają sobie sprawy, jak wiele w cenie paliwa płacą podatków. To nie tylko podatek VAT, rosnący podatek akcyzowy, to także opłata paliwowa i najnowszy wynalazek, czyli wprowadzona przez obecny rząd opłata emisyjna. Oczywiście wszystko w celu ratowania planety i troski o nasze zdrowie, ekologię” – wyśmiał działania rządu. “Drugi punkt to winiety zamiast bramek na autostradach. Niewielu Polaków zdaje sobie sprawę, że mamy jeden z najdroższych w Europie systemów poboru opłat za podróżowanie”.

“Następny punkt naszego pakietu to zniesienie podatku od kupna auta – PCC”. Według Krzysztofa Bosaka państwo nie powinno utrudniać Polakom wymiany aut na nowsze. “Czwarty pomysł (…) to umożliwienie, aby ubezpieczenie OC wędrowało za kierowcą lub za samochodem, żebyśmy dali wybór kierowcom, czy chcą wykupić ubezpieczenie na siebie oraz jeździć różnymi autami, czy żeby ubezpieczenie dotyczyło konkretnego samochodu. (…) Ostatni punkt to mniejsze opłaty za parkowanie. Mamy sytuację taką, że w wielu dużych miastach, lewica narzuca sposób myślenia o mieście”. Izabela Walczak zaznaczyła z kolei, że “jako Konfederacja oraz Ruch Narodowy będziemy pilnować, żeby urzędnicy byli rozliczani z dobrego planowania wydatków na infrastrukturę drogową tak, żeby nie wydawano pieniędzy na pomniki marnotrawstwa, ale potrzeby mieszkańców”.