W Warszawie odbył się wielki wiec poparcia dla Krzysztofa Bosaka

W ciągu ostatnich kilku tygodni kandydat Konfederacji na prezydenta odwiedził wiele polskich miast, w tym zdecydowaną większość miast wojewódzkich. W sobotę miał miejsce wielki, centralny wiec w Warszawie. Wielkie tłumy!

Był to główny, centralny wiec, co nie oznacza jednak, że Krzysztof Bosak nie wróci do objazdu po kraju. Już są zapowiedziane spotkania z wyborcami w Radomiu, Bydgoszczy czy Toruniu. Warszawski wiec okazał się wielkim sukcesem, pojawiło się na nim morze polskich patriotów. Sformułowanie “morze” można odnieść też do tego, że w pewnym momencie spadł bardzo mocny deszcz. Mimo warunków pogodowych wydarzenie trzeba uznać za udane, a Krzysztof Bosak tradycyjnie nikomu nie odmówił chwili rozmowy, wspólnego zdjęcia czy zwykłego przywitania się. W wiecu brali udział wszyscy liderzy sojuszu ideowej prawicy.

Przemawiali między innymi posłowie i liderzy Ruchu Narodowego, na czele z prezesem, posłem Robertem Winnickim. Głos zabrała między innymi Anna Bryłka: “Wiecie, dlaczego Krzysztof Bosak powinien zostać prezydentem? Bo potrzebujemy ludzi, którzy łączą idealizm z kompetencjami, którzy znają świat i się go nie boją, którzy są odważni. Taki jest Krzysztof Bosak!”. Mówił też drugi wiceprezes RN, poseł Krzysztof Tuduj: “Jeśli chcecie bezpiecznej Polski, bezpiecznie iść w przyszłość, dostatnio, ale też bezpiecznie, to głosujcie na Krzysztofa Bosaka”. Poseł RN Michał Urbaniak podkreślał, że Krzysztof Bosak “będzie prezydentem, który będzie w stanie walczyć o jedność Polaków”. Poseł Krystian Kamiński przywołał hasło “jeden naród ponad granicami”, wspominając Polonię i Polaków na Kresach. “Krzysztof Bosak o tym pamięta!”, zaznaczał.

Witold Tumanowicz zauważał, że polska polityka zagraniczna III RP to jest “miotanie się między jeżdżeniem do obcych stolic po instrukcje, a wymachiwaniem szabelką w imię obcych interesów. Czas z tym skończyć!”. Tylko prezydent Krzysztof Bosak jest to w stanie zapewnić. Michał Wawer podkreślał, że Krzysztof Bosak, chociaż krytykowany jako “za młody”, tak naprawdę ma wielkie, 20-letnie doświadczenie polityczne. Głos zabrała także żona kandydata Konfederacji, Karina Bosak. Podkreślała, że jej mąż osiąga sukcesy dzięki ciężkiej pracy. Prezes Robert Winnicki pokazywał swój podziw wobec Krzysztofa Bosaka. “Odrzucamy kompleksy, dlatego wybieramy Krzysztofa Bosaka, nowoczesnego patriotę, przywiązanego do tradycyjnych wartości”. Sam Krzysztof Bosak dziękował za poparcie, opowiadał o kampanii, podkreślał coraz większe poparcie, mówił o “Nowym Porządku”. Deszcz nie przeszkodził! Na koniec odśpiewano hymn.