W Warszawie odbyła się pikieta “Koniec dyktatu Brukseli!”

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się wczesnym popołudniem w poniedziałek 23 maja pod siedzibą Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Warszawie na pikiecie “Koniec dyktatu Brukseli!”, by protestować przeciwko ingerencji unijnych polityków w wewnętrzne sprawy Polski.

– Jeśli KE się nie wycofa, jeśli UE nie zacznie być przestrzenią współpracy gospodarczej, a nie politycznej, to trzeba będzie po prostu z takiej Unii wystąpić i zacząć tworzyć inny projekt w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił w swoim przemówieniu prezes RN, poseł Robert Winnicki.

Z kolei wiceprzewodniczący RN Krzysztof Bosak podkreślał, że Ruch Narodowy przeciwstawia się wymuszania na polskim rządzie, czy polskim Sejmie czegoś co nie wchodzi w kompetencje UE. – Nie podoba nam się to, że Komisja Europejska miesza się do naszych spraw, m.in. w sprawę Trybunału Konstytucyjnego, nie zgadzamy się na narzucanie nam kwot imigrantów. Uważamy, że duża część polityki UE nie ma żadnych podstaw i powinna być odrzucona – dodał.

Pikieta została zorganizowana przez Ruch Narodowy w reakcji po piątkowym głosowaniu w Sejmie nad uchwałą w obronie suwerenności Polski.

 

Link do relacji TVP INFO: http://www.tvp.info/25477639/

Zdjęcia i relacja Polskiej Agencji Prasowej w serwisie Rzeczpospolitej: http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/160529647-Pikieta-narodowcow-przeciw-ingerencji-KE.html