Wiec poparcia Krzysztofa Bosaka w Białymstoku

Chociaż formalnie kampania się jeszcze nie toczy, “były i przyszły” kandydat Konfederacji na urząd Prezydenta RP wrócił do objazdu po kraju, który zablokowała epidemia koronawirusa i rządowe zakazy. Dzisiaj był w Białymstoku.

Po konferencji prasowej i ogłoszeniu zawiązania się komitetu poparcia dla Krzysztofa Bosaka w Białymstoku, w stolicy województwa podlaskiego miał miejsce wiec. Nowy komitet wyborczy Krzysztofa Bosaka formalnie jeszcze nie działa, a więc było to spotkanie z “byłym i przyszłym” kandydatem na prezydenta. Wiec zorganizowano z prawdziwą pompą. Był lokalny zespół, bogato zastawiony stół, setki głównie młodych sympatyków Krzysztofa Bosaka i Konfederacji, liczne zdjęcia i rozmowy. Na Rynku Kościuszki Krzysztof Bosak został przywitany w tradycyjny sposób, a więc chlebem i solą.

Podobnie jak w konferencji prasowej, wiec był pokazem podejścia Ruchu Narodowego, Konfederacji i Krzysztofa Bosaka do wartości, które powinny nam przyświecać. Chociaż nie zabrakło regionalnych akcentów, smaków tradycji, przemówienia i głoszone hasła były wyrazem dążenia do państwa narodowego, silnego i nowoczesnego. “Pokazać to, czym jest istota tej kandydatury. To, czym będzie istota tej prezydentury. Nowa energia dla Polski, nowa energia dla Rzeczpospolitej, w osobie przyszłego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Krzysztofa Bosaka” – mówił na wiecu prezes Ruchu Narodowego i poseł z województwa podlaskiego, Robert Winnicki. Głos oczywiście zabrał sam kandydat Konfederacji, wiceprezes Ruchu Narodowego i poseł naszej partii, Krzysztof Bosak.

“Jesteśmy tutaj, ponieważ chcemy odwiedzić wszystkie najważniejsze miasta w Polsce, wszystkie województwa. Kampania będzie bardzo krótka. Na ostatni tydzień musimy wrócić do Warszawy, żeby brać udział w debatach, więc wykorzystujemy teraz czas na spotkania” – mówił Krzysztof Bosak. Podkreślał, że Konfederacja nie zniechęca się wobec różnych przeciwności, gdzie przez długi czas nie było nawet jasne, kiedy odbędą się wybory. Krzysztof Bosak zaznaczał też, że Konfederacja zmieniła reguły gry, że możliwe jest wejście do drugiej tury w wyborach prezydenckich, a prawicowi wyborcy nie są już skazani na głosowanie na partię obecnie rządzącą. Podkreślał, że jedyną ideową prawicą jest w Polsce Konfederacja. Przemówienie Krzysztofa Bosaka przerywana była często oklaskami. Wiec w Białymstoku bardzo udany!