Wiec poparcia Krzysztofa Bosaka w Łodzi

Kampania prezydencka Krzysztofa Bosaka nabiera rozmachu. Schemat wydaje się podobny. Kolejne duże miasto, konferencja prasowa, a potem wiec, przemówienie, rozmowy oraz zdjęcia z wyborcami. Tak właśnie było w Łodzi.

Deszczowa pogoda nie zachęcała, a mimo to na spotkaniu z kandydatem Konfederacji na urząd prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z ramienia Konfederacji przybyło bardzo dużo osób. Podczas wcześniejszej konferencji prasowej Krzysztof Bosak czy Izabela Walczak z Ruchu Narodowego przedstawili pięć punktów Pakietu Polskiego Kierowcy. Po konferencji prasowej nie zabrakło przemówienia wiceprezesa i posła Ruchu Narodowego, rozmów i wspólnych zdjęć z wyborcami. Krzysztof Bosak mówił o sprawach ważnych dla każdego zwykłego mieszkańca Polski, między innymi na temat wpływu Unii Europejskiej na naszą gospodarkę.

Z oczywistych względów oberwało się także niby “patriotycznemu” rządowi Prawa i Sprawiedliwości. “Ten rząd jest przedstawiany jako rzekomo antyunijny. Mamy tak potworne pomieszanie pojęć w mediach, że nie wiadomo jak czasami to wytłumaczyć. Tymczasem kiedy idzie nam dobrze, to zobaczcie, co oni zrobili. Od trzech miesięcy nie byłem ani razu zaproszony do TVP” – mówił kandydat Konfederacji. Obecna władza boi się, że Polacy dostrzegą realną, ideową alternatywę na prawej stronie sceny politycznej. Polscy katolicy, patrioci, wyborcy narodowi nie są przecież skazani na PiS. “”Zapowiedzią tego, jak może wyglądać prawdziwa, dobra polska polityka jest to, jak współpracujemy ze sobą w Konfederacji. To nie jest tak, że mamy wszystkie poglądy identyczne. Różnimy się, ale da się różnić i współpracować”.

Swoją ideę i program polityczny ma Ruch Narodowy, swoje idee mają inni uczestnicy konfederackiego sojuszu. Wspólnym celem jest jednak prawdziwe suwerenna polityka państwa polskiego. “Wolność gospodarcza, tradycja narodowa, szacunek do suwerennego państwa, obrona niepodległości. To wszystko nas połączyło” – podkreślał wiceprezes Ruchu Narodowego. Krzysztof Bosak zaznaczał, że lewica i media obawiają się tego, że Konfederacja rzeczywiście chce zrealizować tezy konstytucyjne zawarte w programie “Nowy Porządek”. “Po tych wyborach prezydenckich nie będzie już powrotu do polityki jałowej”. Według lidera Konfederacji skończył się już czas, że Polacy mieli do wyboru tylko PiS, PO, PSL i SLD. Nadszedł czas alternatywy dla Polski – Konfederacji! Mimo słabej pogody wiec był bardzo udany. Jutro Wrocław, Lubin i Leszno.