Wielka manifestacja poparcia dla Krzysztofa Bosaka w Szczecinie

Po konferencji prasowej w Zielonej Górze oraz wiecu w Gorzowie Wielkopolskim ostatnim punktem programu tego dnia na kampanijnej trasie Krzysztofa Bosaka był Szczecin. Na wiecu pojawił się wielki tłum.

Kolejny bardzo aktywny dzień kampanijny już za Krzysztofem Bosakiem. Jednego dnia pojawił się on w Zielonej Górze na konferencji prasowej, w Gorzowie Wielkopolskim na wiecu oraz w Szczecinie, gdzie byliśmy świadkami naprawdę wielkiej manifestacji poparcia dla Krzysztofa Bosaka. Na szczecińskich Wałach Chrobrego zebrało się wielu sympatyków Konfederacji. Standardowo zaczęło się od konferencji prasowej. Za plecami kandydata sojuszu narodowców, konserwatystów i wolnościowców, poza wielką liczbą działaczy i sympatyków, stali także lokalni liderzy tych konfederackich nurtów, między innymi kol. Iwona Wawruszczak z RN.

W tłumie dobrze widocznie byli też szczecińscy działacze Młodzieży Wszechpolskiej. Podczas konferencji prasowej Krzysztof Bosak podkreślał, że “Unia Europejska doprowadza do upadku dużych polskich zakładów w kolejnych sektorach gospodarki”. W dużej mierze powtórzył swoje postulaty dotyczące Pakietu Mobilności Unii Europejskiej, które tego dnia przedstawiał już w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim. “Myśmy z otwartymi ramionami wpuścili do Polski kapitał zagraniczny. Wiele polskich firm zostało przejętych, wiele branż polskiej gospodarki, np. handel został w znacznej mierze przejęty przez kapitał zagraniczny. Gdy zaczyna działać ten proces w odwrotnym kierunku, to znaczy polskie firmy przejęły w dużej mierze transport, okazuje się, że natrafiamy na próby regulowania rynku”. Po konferencji prasowej nadszedł czas na wiec.

Krzysztof Bosak przedstawiał lokalnych liderów Konfederacji, między innymi prezes Okręgu Zachodniopomorskiego Ruchu Narodowego, Iwonę Wawruszczak. Zachęcał do działalności, do wstępowania do partii tworzących Konfederację i organizacji młodzieżowych, jak Młodzież Wszechpolska. Podkreślał, że Konfederacji i Polsce potrzebni są aktywni patrioci. Mówił o kulisach działalności Konfederacji w Sejmie. “Walczę o wejście do drugiej tury wyborów prezydenckich. Wiem, że wielu uważa, że nie jest to realne. Szczególnie gdy do gry wszedł Rafał Trzaskowski (…) Pozostały jeszcze trzy tygodnie kampanii i wiele się jeszcze może wydarzyć”. Na te deklaracje sympatycy Konfederacji i Krzysztofa Bosaka zareagowali oklaskami. Nastroje były dobre, wręcz bojowe, a wielki tłum głównie młodych ludzi daje wielkie nadzieje na przyszłość.