Robert Winnicki do posłów PiS: Nie idźcie drogą PO, nie wykorzystujcie służb do walki politycznej!

W dniu dzisiejszym Sejm, głosami posłów PiS, uchwalił nowelizację kilkunastu ustaw regulujących zasady pobierania przez służby specjalne billingów i prowadzenia kontroli operacyjnej. Ich przyjęciu, także z mównicy sejmowej, sprzeciwiali się narodowcy.

– W ostatnich latach żyliśmy w Państwie, w którym służby były wykorzystywane do walki politycznej. Żyliśmy w państwie, w którym liczba podsłuchów pobiła wszelkie europejskie rekordy – zaznaczył podczas swojego wystąpienia na mównicy sejmowej poseł Robert Winnicki.
Prezes Ruchu Narodowego przypomniał także o skali inwigiliacji podczas rządów Platformy Obywatelskiej:
– Żyliśmy w państwie gdzie minister Sienkiewicz z PO stworzył specjalną grupę do inwigilacji dziennikarzy po aferze taśmowej. Żyliśmy w państwie, w którym po aferze taśmowej kiedy wyprowadziliśmy ludzi na ulice, policja, służby nasłane przez PO pacyfikowały nas, wsadzały ludzi do aresztu, próbowały skazać w procesach 24-godzinnych. W takim państwie żyliśmy!

Robert Winnicki skrytykował nowelizację ustawy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości, która – jego zdaniem – “powtarza wszystkie błędy Platformy”, zaś swą wypowiedź skonstatował apelem posłów partii rządzącej: – Nie idźcie tą drogą! Nie idźcie drogą Platformy!

Pełne wystąpienie prezesa Ruchu Narodowego ws. inwigilacji [VIDEO]