Winnicki: Ingerencja Brukseli w sprawy Polski to skandal

Prezes Ruchu Narodowego, poseł na Sejm VIII kadencji, udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl, w którym “na gorąco” komentuje sprawę przyjęcia imigrantów przez rząd Beaty Szydło oraz rozpoczęcie procedury kontroli praworządności w Polsce przez Komisję Europejską. Całość wypowiedzi można przeczytać tutaj.

Robert Winnicki: – Zmieniła się retoryka, ale póki co nic poza tym. Tak niestety często bywa w przypadku Prawa i Sprawiedliwości – politycy tej partii są twardzi retorycznie, a na poziomie instytucjonalnym przyjmują wszystkie rozwiązania z Brukseli jak leci. Z odpowiedzi Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, jaką otrzymałem na moją interpelację nie wynika, że rząd podejmuje jakiekolwiek działania, by zakwestionować decyzję rządu Ewy Kopacz. […]

– To jeszcze słowo o reakcji Brukseli na działania nowego rządu. Jak pan to odbiera?

– To skandal i niedopuszczalna ingerencja w wewnętrzne sprawy Polski, kraju, który po traktacie lizbońskim część suwerenności utracił. Niezależnie od temperatury polskich sporów – a ona jest duża, sami nie głosowaliśmy zawsze z rządem, to powinniśmy rozwiązywać te sprawy w Polsce. Wszystko inne nosi znamiona obcej ingerencji. Najbardziej niezrozumiałe są ruchy w stylu głosu dziennikarza „Wyborczej”, który wprost zwraca się o bratnią pomoc – można to porównać tylko z postawą volksdeutschowską.