“Wiosna” nie chce debaty z Ruchem Narodowym

10 lutego Tadeusz Maron – prezes koła Ruchu Narodowego w Rybniku – zaproponował debatę panu Łukaszowi Kohutowi, szefowi partii Wiosna na Śląsku. Tematem debaty miał być sztandarowy pomysł Roberta Biedronia i partii Wiosna na przyszłość polskiego górnictwa – czyli jego całkowita likwidacja. Ruch Narodowy w debacie miał reprezentować członek RN – Adam Kurpas.

Niestety, pan Kohut odmówił:

Mimo że jestem wielkim fanem dyskusji publicznej, to nie zamierzam brać udziału w wydarzeniu, które organizują skrajne siły polityczne, kwestionujące przynależność Polski do Unii Europejskiej, a na co dzień bardzo często w debacie publicznej wykorzystujące ksenofobię, oszczerstwa i szerzące nienawiść do drugiego człowieka”

Jest to jasny dowód, że ta skrajnie lewicowa i populistyczna partia nie ma żadnego pomysłu na polskie górnictwo, poza rzucanym hasłem o jego całkowitej likwidacji. Gdy trzeba z kimś publicznie porozmawiać na argumenty, to zasłaniają się negatywnym stosunkiem Ruchu Narodowego do Unii Europejskiej i rzekomą ksenofobią. Partia Wiosna i Łukasz Kohut nie podjęli debaty, bo doskonale wiedzą, że o górnictwie nie mają pojęcia a ich populistyczne hasła mają trafić w przestrzeń publiczną, ale bez możliwości rozwinięcia tematu, tak, by nikt nie obnażył ich nonsensu.

Swoją drogą, wart odnotować, że partia Wiosna to – jak sami głoszą – środowisko ludzi bardzo otwartych i tolerancyjnych. Są otwarci, gdy chodzi o aborcję na życzenie, legalizację małżeństw homoseksualnych i adopcję dzieci przez te małżeństwa, ale nie są otwarci na debatę z partią, która ma inne poglądy niż oni?  

Źródło: rybnik.com.pl