Wywiad z Krzysztofem Bosakiem w tygodniku “Do Rzeczy”

– Nas niskie sondaże nie zrażają. Nas interesuje praca z ludźmi, którzy rozumieją swoją tożsamość ideową i korzenie historyczne – stwierdził w wywiadzie dla tygodnika “Do Rzeczy” Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

RuchNarodowy-Krzysztof-Bosak

Rozmowa z jedynym z liderów Ruchu Narodowego dotyczyła m.in. podsumowania minionej kampanii prezydenckiej, planów środowiska narodowego, związanych z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi czy stosunku Bosaka do kręgów władzy w Rosji.

Wiceprezes RN zapytany o analizę wyniku Mariana Kowalskiego w wyborach prezydenckich oznajmił, że na rzetelne podsumowanie jest jeszcze za wcześnie i z pewnością zostanie ono uczynione, ale jesienią, po zamknięciu całego cyklu wyborczego. – Każda kolejna kampania to dla nas okazja do przywracania świadomości, że w Polsce istnieje Ruch Narodowy (…) Nasza strategia opierała się na założeniu, że chcemy wykreować kolejnego lidera RN, który – jeżeli wejdziemy jesienią do parlamentu – Kowalski będzie jedną z naszych najbardziej rozpoznawalnych twarzy w Sejmie. Wystąpienie Mariana w debacie TVP miało świetne recenzje – dodał.

Proszę wierzyć, że nas wizja braku bieżącego sukcesu politycznego nie przeraża. Cierpliwie budujemy środowisko, które wybiega planami 20 lat w przód. Kto będzie przewodził młodym Polakom, którzy w tej chwili przeżywają tożsamościowy zwrot (…) Kto przejmie pałeczkę, gdy odejdą politycy z generacji Korwin-Mikkego czy Kaczyńskiego? Kto ma energię, by ożywieniu politycznemu wśród młodszych Polaków nadać ideową formę? To są wyzwania na miarę pokolenia – zauważył Krzysztof Bosak.

Lider RN zapytany o ewentualną koalicję tzw. środowisk antysystemowych podczas jesiennego sprawdzianu politycznego, oznajmił, że w związku z wynikiem wyborów prezydenckich, naturalnym patronem takiego porozumienia jest Paweł Kukiz, co napawa go pozytywnym myśleniem.

W Polsce wystarczy próbować trzeźwo patrzeć na politykę Rosji, zachować elementarny umiar w ocenach, by dostać etykietę ruskiego agenta. To paraliżuje normalną debatę. Musimy się z tej poprawności politycznej wyzwolić – odpowiedział Bosak na zarzuty o pro-rosyjskość środowiska narodowego.

Zachęcamy do zakupu najnowszego numeru tygodnika “Do Rzeczy”