Zapisz się na Marsz Piastowski. Czekamy na Ciebie!

Wszystkich patriotów, narodowców, katolików zapraszamy na trzecią edycję Marszu Piastowskiego, który odbędzie się od 27 do 30 lipca 2017 roku.

Przez trzy dni będziemy wędrować wśród miast i wsi, pól, lasów oraz jezior Wielkopolski. Wyruszymy spod grobu naszego wielkiego króla i wodza – Bolesława Chrobrego, w Poznaniu, by po trzech dniach maszerowania pokłonić się przed konfesją pierwszego patrona Polski, św. Wojciecha, w Gnieźnie. Na trasie naszego pielgrzymowania zwiedzimy miejsca, w których rodziło się państwo polskie, z Ostrowem Lednickim na czele. Przybędziemy na wyspę, gdzie stał warowny gród Polan, w miejscu, w którym Mieszko I przyjął chrzest, dając początek historii naszego narodu.

W dobie powszechnego odrodzenia patriotyzmu i świadomości narodowej naszego społeczeństwa. W czasach, w których Polacy coraz częściej demonstrują dumę ze swojego pochodzenia. Kiedy historia odzyskuje należne sobie miejsce w życiu społeczno-politycznym narodu. Gdy na masową skalę powracamy pamięcią do zatrzymania muzułmańskiej nawały przez Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Gdy coraz bardziej przepełnieni jesteśmy dumą ze zwycięstwa nad bolszewikami. Gdy etos żołnierzy wyklętych staje się punktem odniesienia oraz wzorem zachowania dla coraz większej rzeszy młodych Polaków. My zabieramy uczestników Marszu Piastowskiego jeszcze dalej – do miejsca, w którym narodziło i umacniało się państwo polskie. Gdzie tkwi źródło naszej świadomości politycznej, religijnej i  narodowej.

Wyprawa poza charakterem patriotycznym przepełniona będzie treściami katolickimi. Za Romanem Dmowskim, ojcem ideowym polskiego ruchu narodowego powtarzamy, że „katolicyzm nie jest dodatkiem do polskości, zabarwieniem jej na pewien sposób, ale tkwi w jej istocie, w znacznej mierze stanowi jej istotę”. Według nas próba oddzielenia tych dwóch komponentów prędzej czy później doprowadzi do zniszczenia polskiego narodu. Dlatego właśnie na Marszu Piastowskim nie zabraknie chwili refleksji i modlitwy, czasu zadumy w pięknych, drewnianych kościołach. Ważnym elementem wydarzenia będzie uczestnictwo we Mszy św. odprawianej w tradycyjnym rycie rzymskim.

Na trasie Marszu wysłuchamy ciekawych wykładów. Zaprosimy wszystkich uczestników do wspólnego śpiewu. Czeka nas wiele przeżyć i długich rozmów na trasie. Trzy dni wędrówki będą również dobrym sposobem na oderwanie się od codziennych obowiązków, rzeczy ważnych i tych, które nie mają żadnej wartości, porzucenia rutyny i sprawdzianem kondycji fizycznej. Marsz zakończy się Zjazdem Piastowskim, podczas którego uczestnicy będą m.in. mieli okazję do wysłuchania ciekawych prelekcji oraz wzięcia udziału w debacie programowej.

Będą to intensywne trzy dni pełne patriotycznych i katolickich treści, wspólnych modlitw i śpiewów, rozmów i dyskusji.

Chcesz choć na chwilę przenieść się do rzeczywistości państwa pierwszych Piastów? Chcesz przeżyć kilka dni w atmosferze zadumy i modlitwy? Chcesz spotkać wartościowych ludzi myślących po polsku? Chcesz oderwać się od monotonnej codzienności? Zapisz się na Marsz Piastowski. Czekamy na Ciebie!

Z zasadami uczestnictwa można zapoznać się tutaj.

GALERIA

fot. nieociosany.blogspot.com