„Zbudujmy Twierdzę Europa” – manifestacja przeciw islamizacji Europy odbyła się w minioną sobotę

14 europejskich państw protestowało w sobotę przeciwko islamizacji naszego kontynentu. Wszystkie demonstracje odbyły się pod hasłem „Zbudujmy Twierdzę Europa”. Mieszkańcy Drezna, Calais, Birmingham, Pragi i wielu innych miast, wśród nich także Warszawy, zjednoczyli się tego dnia i o godzinie 15:00 wyszli na ulice by zamanifestować swój sprzeciw wobec sprowadzania obcych kulturowo imigrantów.

 

W sobotę 6 lutego o godzinie 15:00 warszawski Plac Zamkowy wypełnili obrońcy wartości i kultury europejskiej. Przeciwko przyjmowaniu „uchodźców” ramię w ramię demonstrowali zwykli mieszkańcy, posłowie na Sejm i liderzy formacji zaangażowanych w organizację manifestacji.

– Manifestujemy przeciwko islamizacji, najazdowi uchodźców, chcemy wyrazić sprzeciw wobec przyjmowania imigrantów, kwot narzucanych państwom unijnym, chcemy, żeby Polska pozostała Polską, aby w Polsce nie było islamskich dzielnic, nie dochodziło do rabunków, gwałtów, napadów, morderstw – mówił poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Z kolei poseł Tomasz Rzymkowski, członek Rady Politycznej RN, podkreślał, że jesteśmy dziedzicami cywilizacji łacińskiej. – Dziś komisarze europejscy, następcy komisarzy sowieckich próbują deptać filary tej cywilizacji – zakończył.

Gościem specjalnym demonstracji była Tatjana Festerling, liderka niemieckiej PEGIDY. W swoim mocnym przemówieniu przyznała, że obywatele Niemiec wstydzą się za politykę prowadzoną przez ich rząd. Przeprosiła Polaków za „aroganckie mieszanie się w nasze narodowe sprawy”.

– Wstydzimy się za bezczelność niemieckich polityków, którzy są zdania, żeby udzielać lekcji Polsce w sprawach demokracji i wolności. To wszystko, co zostało zrobione dla polsko-niemieckiej przyjaźni jest systematyczne niszczone przez lewicowy rząd Merkel i niemieckie media – mówiła.

 

Na specjalnie ustawionym telebimie wyświetlane były manifestacje w innych miastach Europy. W warszawskiej demonstracji udział wzięło 2 000 osób, wśród nich m.in. poseł Anna Siarkowska, prof. Jerzy Robert Nowak, mec. Jacek Wilk (poseł na Sejm VIII kadencji), prezes MW – poseł Adam Andruszkiewicz. Demonstrację zorganizował Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolska.