Nie ma zgody narodowców na podmianę populacji – konferencja prasowa RN, ONR i MW

– Nie ma zgody Ruchu Narodowego i innych organizacji narodowych na podmianę populacji. To co się odbywa – poprzez ucieczkę Polaków “za chlebem” na zachód, a jednocześnie poprzez potężną migrację Ukraińców do Polski to tak naprawdę podmiana populacji – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Robert Winnicki, prezes RN.

Działacze Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali w czwartek w Sejmie wspólną konferencję prasową poświęconą problemowi masowej imigracji ukraińskiej do Polski. Zapowiedzieli dalsze działania – wśród wymienionych m.in. sobotnia manifestacja przeciwko imigracji ze wschodu.

Mówi się o nawet dwóch milionach ukraińskich imigrantów w Polsce. Jak wynika z odpowiedzi na liczne interpelacje posła Winnickiego rząd mimo tak dużej liczby Ukraińców w kraju nie prowadzi wobec nich żadnej polityki imigracyjnej. Już teraz rodzi to problem na rynku pracy, a jeśli sytuacja się nie zmieni to wkrótce mogą pojawić się problemy społeczne i narodowościowe.

Pełne nagranie z konferencji: